Témata probíraná v kurzu

Štěně a pes

Výchova štěněte je vždy prvním a obvykle největším tématem majitele psa. Ve většině „psích domácností“ vznikne s příchodem štěněte chaos a vyvstane spousta otázek, které je třeba zodpovědět. Úkolem každého profesionálního trenéra je v tuto chvíli, pomocí pozitivních metod, naučit majitele malého vykuleného štěněte tyto situace zvládnout.

Díky tomuto kurzu porozumíte také řeči psů, jejich motivaci a vývoji štěněte. Získáte přehled o „problémech“, které majitel štěněte nejčastěji řeší, návodech jak na ně a spoustu dalších návodů, jak zdárně projít štěněcím obdobím.

 

Poslušnost

Vychovat psa k poslušnosti pomocí pozitivních metod znamená – naučit psa základním povelům (sedni, lehni, vstaň, zůstaň, přivolání…), bez křiku, nátlaku, trestů, pouze pomocí motivace. Našim cílem je naučit Vás, jak vychovávat sebevědomého a vyrovnaného psa, který pracuje rád a s chutí v tandemu se svým páníčkem.

Obsahem kurzu je jak každodenní tak i zkoušková poslušnost v rozsahu pro běžné potřeby pro trenéra.

Socializace

Cílem socializace štěněte i dospělých psů je jeho vědomé chování v kolektivu lidí a dalších psů. Jak tohoto chování docílit, jakých her a metod využít a jak pozitivně zvládnout výchovu socializovaného psa bez ohledu na prostředí či rušivé elementy se dozvíte v našem kurzu „Poslušnost a socializace“.

Duo „pes – majitel“ by díky vedení trenéra mělo v klidu zvládnout každodenní situace typu – manipulace se psem, péče o něj (drápky, stříhání, utírání tlapek, nasazení koše), jízda MHD, kontakt s jiným psem, reakce na nesymetrickou chůzi člověka, uniformy, dlouhé kabáty atd. Také se naučíme prevenci a řešení častých problémů jako je samota či jízda autem.

 

Komunikace psů a se psem

Fungování skupiny je vždy založeno na efektivní komunikaci. Je jedno, zda se jedná o skupinu psů, lidí, surikat či kosatek. Aby skupina, smečka či hejno fungovalo musí si navzájem rozumět a umět správně „přečíst“ a vyhodnotit signály, které daný člen skupiny v konkrétní situaci vysílá a jak tento vzkaz druzí přijímají.

Ve vašem případě se seznámíte s komunikací psů ve smečce, jak vypadá pes ve stresu a co vyhodnotit jako agresi. Mnohdy člověk neví, jak má se psem komunikovat, zda pes rozumí obsahu jeho slov, gestům, tónu, jak psa pochválit a co udělat pro to, aby si pes a jeho majitel rozuměli. Komunikace je základ šťastné „psí domácnosti“, tento kurz je absolutní nutností pro ty, kteří se vztahu psa a člověka chtějí v budoucnu věnovat.

Součástí komunikace je také správná a pochopitelná motivace psa. Naučíte se jak komunikovat se psem tak aby komunikace byla současně motivující a potvrzující správné psí chování.

 

Problémové chování psa

Vyřešit problémové chování psa bez korekcí, trestů a násilí by zajisté chtěl umět každý. Pokud je totiž šťastný pes, je spokojený i jeho majitel.

V tomto kurzu nejen rozebereme nejčastější druhy problémového chování, zmíníme jeho spouštěče, ale naučíme Vás, jak tomuto chování pomocí správných technik a návyků předcházet, jak operativně vyřešit problémy a také jak psa naučit chování správnému.. Nutno už zde zmínit, že problémové je vždy chování psa, ne pes samotný!

 

Procesy učení psa

Na jednoho psa neplatí vždy to stejné, co na druhého. Pokud chcete znát výhody a nevýhody základních typů učení psa a vědět, kterou techniku zvolit, a kdy ji zařadit ve výcviku, je kurz určený právě Vám. Můžete se těšit na základy etologie, typologii psa, motivaci, senzitivizaci, podmiňování a spoustu dalších informací a souvislostí, které vám pomohou naučit se měnit chování psů a to vše samozřejmě tak aby pes sám chtěl, bez donucování a násilí.

 

Fyziologie psa

Problémové chování psa nemusí být vždy jen výsledkem nevhodné výchovy, nedostatečné socializace atd., mnohdy totiž vychází ze zdravotních problémů psa. Součástí vzdělání každého člověka, který se psům věnuje by měla být zdravověda, fyziologie, anatomie a zákonitosti vývoje psa obecně. Další velkou kapitolou jsou zdravotní genetické dispozice jednotlivých plemen – takže pokud budete jako trenér požádán o pomoc s výběrem vhodného psího plemene ani tyto znalosti rozhodně neuškodí.

Pes – parťák i partner

Správný vztah mezi psem a člověkem, kdy spolu vytvoří harmonický tým není nic složitého, ale je to spousta každodenních drobností a závisející na tom dělat správné věci. Naučíte se jak pomoci vytvořit vyvážený a navzájem se respektující tým „člověk a pes“.

Klient

Jak majitel, tak i pes jsou osobnosti. V kontaktu s klientem je třeba najít rovinu, ve které si navzájem porozumíte, správným přístupem vytvoříte vhodné klima pro výchovu psa tak, aby byl výcvik příjemný pro psa i pro majitele. To je také základem pro dlouhodobý vztah mezi trenérem a majitelem psa. V kurzu se naučíte jak získat a udržet zákazníky a jak nastavit správné ceny, to vše s ohledem na všechny souvislosti.

Osobnost trenéra a osobní rozvoj

Práce trenéra psů je rozmanitá jako každá práce s lidmi. Proto je důležité být a zůstat sám v kondici a fit, někdy si nebrat osobně problémy se kterými majitelé přicházejí a nenechat se unavit či vzít si dobrou náladu. Tento kurz vám pomůže zůstat v psychické pohodě i v případě problematických situací v práci i v životě a mít sílu pomáhat ostatním.

Rozjezd a provoz psí školy

Nastartovat podnikání není samo o sobě snadné. Získat a udržet si klienty, nastavit správnou cenovou politiku, zaujmout klienty na každém kurzu či výcviku a pokaždé je obohatit o nové informace, nastavit individuální výcvikové plány, mít zvládnutý marketing a práci se sociálními sítěmi, zvolit správný objednávkový systém, se neobejde bez teoretických znalostí. Náš kurz cílí právě na výše zmíněné oblasti a věřte, že se máte na co těšit.

Cenotvorba aneb férové ceny je také důležitou součástí vzdělání trenéra, stejně jako organizace kurzů, vytvoření správného obsahu hodiny a následně její vedení.

Jednání s lidmi, ať už v bance, obchodě či v pozici trenéra psů je téměř vždy velmi náročné samo o sobě. Pokud pracujete se skupinou lidí, kolem nichž se na výcviku pohybují psí neposedové je jasné, že budete muset zapojit nejen své znalosti a vědomosti, ale i intuitivní chování na 100%. Pracovat s atmosférou skupiny, umět své znalosti odprezentovat správným způsobem a nejen to, je obsahem online seminářů.

Více psů v domácnosti

Kde se dozvíte jak organizovat život v domácnosti s více psy, jak uvést nové štěně do nového prostředí kde již psi jsou, jak řešit související problémy. Také jak řešit vzájemné problémy s dalšími domácími zvířaty, například kočkami a králíčky.

Psí sporty

Základní přehled nejrůznějších sportů a aktivit, které vy nebo klienti mohou se svými psy absolvovat, pro koho jsou které aktivity vhodné jak fyzicky tak i psychicky, přehled souvisejících zkušebních řádů a pravidel.

Problematika chovu a výstav

Základní informace o systému chovu a výstav v ČR a ve světě, informace o rozdílech mezi psy s PP a bez PP, základy genetiky a související problematika

Máte zájem o informace?

Napište vaše jméno a e-mail, my vám dáme vědět o všech příštích i chystaných akcích.